Decoupage - to moje hobby. Inne techniki? - też je lubię :)

środa, 5 marca 2014

Zawekowane liście

Kilka miesięcy temu na forum ogłoszono konkurs pt."Jesień na słoiku". Od razu pomyślałam, że to wymarzony temat, żeby skorzystać z wszelkich rudości, miedzi, pomarańczy, zieleni, a przede wszystkim ze złota. Znalazłam odpowiedni papier klasyczny i ruszyłam na poszukiwanie słoja.
I znalazłam odpowiedniego, leciwego pękatka ze szklaną pokrywką. Służył kiedyś wraz ze swymi licznymi braćmi do przechowywania kiszonych ogórków. Czekał schowany w ciemnym kącie wiele lat, by doczekać się nowego ubrania. Krak medium Stamperii pięknie uwydatnił żyłki liści, a jego lustrzany błysk pasuje tutaj idealnie.
Zwieńczenie pokrywy to wynik inspiracji Dyziową puszką.
I tak wygląda moja wizja jesieni na słoju.9 komentarzy:

 1. Piękny słój popełniłaś Olinto, dużo fajnych smaczków, można patrzeć i smakować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne liście. Widząc ten słój pierwszy raz byłam przekonana, że liście są prawdziwe - te delikatne spękania wyglądają jak żyłkowanie liści. Cudny słój.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że trochę z opóźnieniem ( skąd mogłam wiedzieć?????) ale tu trafiłam! Ależ się cieszę, Olu, że dopięłaś swego!!!!!
  A słoik cudeńko!!! Szkło inkrustowane a la Tiffany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogłaś wiedzieć, bo sama nie wiedziałam, że tak szybko to pójdzie i stanie się faktem bez uprzedzenia. Ale się stało i też się cieszę! :)))

   Usuń
 4. słoiczek rewelacyjny. patrzę patrzę i napatrzeć się nie mogę. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wrażenie, że słój już okomentowałam dokładnie i wielce entuzjastycznie, ale co tam, od przybytku się nie choruje, co nie? No to mówię raz jeszcze - cudny on jest w całym swym liściowym cielsku i w każdej żyłce na każdym listku dodatkowo.
  A na co on teraz po tych ogórkach będzie?
  Na ciasteczka może?
  Bo lubię.
  To miej w nim.
  Jak wlecę to dasz jedno albo ileś.
  Lepiej ileś, bo lubię.
  Daj znać jak już będą.
  To wlecę.
  A póki co, to jak zwykle - PpP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapuść oko do słoja i nie tykaj zębiskiem wnętrza, bo tam wprawdzie aromatycznie, ale twardo jak diabli! Ale jak pragniesz suszonego grzyba do barszczu, to proszę, się Pani częstuje! :)

   Usuń
 6. Rewelacja! Piękne, mieniące się kolory otulone złotem... świetny pomysł z krakiem na liściach. Przepiękna praca.

  OdpowiedzUsuń